ul. Edwardów 3A,
97-400 Bełchatów

603 817 195
info@fussmedica.pl

Trychologia

 

Trychologia jest to dziedzina wiedzy,  zajmująca się dolegliwościami skóry głowy oraz problemami z włosami. W Polsce  jest  to coraz bardziej popularna specjalizacja i coraz więcej osób korzysta z usług   specjalistów trychologów.

 

Trycholog kosmetyczny jest specjalistą, który zajmuje się  tylko i wyłącznie skórą głowy oraz włosami. To, czym różni się od lekarza, np. dermatologa, jest fakt, że nie zajmuje się zmianami skórnymi występującymi na innych częściach ciała. Trycholog kosmetyczny przeprowadzi dokładną analizę stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy (jak np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca), ustali przyczynę wypadania włosów oraz dobierze odpowiedni, indywidualny, sposób pielęgnacji włosów.

 

Należy udać się do trychologa, jeśli zaobserwowałeś u siebie:

  • zmiany na skórze głowy: łupież, łojotok, zaczerwienienie, swędzenie lub uczucie nadmiernego ściągnięcia,
  • wypadanie włosów, nadmierne ich przetłuszczanie się, osłabienie i łamliwość,
  • łuszczycę, atopowe zapalenie skóry głowy, ciemieniuchę,

 

Pierwsza wizyta u specjalisty od włosów opiera się na szczegółowym wywiadzie z klientem i  dotyczy problemów z włosami lub dolegliwości  skóry głowy.

Kolejnym krokiem trychologa jest badanie skóry głowy, przy pomocy mikroskopu. Jest ono zupełnie bezbolesne. Polega na przyłożeniu kamery mikroskopu do głowy i obejrzeniu skóry oraz włosów na obrazie, widocznym na komputerze.

Często to jedno badanie wystarczy, aby określić, z jakim problemem skóry głowy lub włosów boryka się klient oraz pozwala na zidentyfikowanie przyczyny. Niekiedy jednak konieczne jest wykonanie dodatkowych badań.

Istnieje wiele przyczyn problemów z włosami oraz skórą głowy, dlatego po wykonaniu opisanego wyżej badania, trycholog zazwyczaj kieruje klienta do odpowiedniego lekarza –  endokrynologa lub dermatologa, którzy posiadają kwalifikacje do leczenia farmakologicznego.

Jeśłi podczas analizy skóry głowy pod mikroskopem trycholog stwierdzi, że problem dotyczy tylko włosów i można wyeliminować go odpowiednią pielęgnacją i zabiegami na włosy oraz skórę głowy, wówczas sam przystępuje do działania.

 

 

W porozumieniu z firmą   HEALTHY hair Fussmedica  Gabinet  Zdrowej  Stopy proponuje usługi w zakresie trychologii kosmetycznej:

  • Konsultacja trychologiczna z analizą mikrokamerą
  • Podstawowy zabieg oczyszczający skórę głowy
  • Inne zabiegi pomocne w przypadku problemów takich jak: wypadanie włosów, łysienie, łupież, podrażnienie, swędzenie skóry głowy
  • Infuzja tlenowa

 

 

Usługi wykonywane są przez trychologów kosmetycznych:

Ilonę Maślankę (Healthy Hair) tel. 663 875 728

Anetę Maślankę (Fussmedica) tel. 603 817 195

Miejsce wykonywania usług:

Przychodnia Eskulap, ul. Edwardów 3A (parter), Bełchatów.

 

UWAGA!

Nie ma możliwości rejestracji online.

Zapisy na wizytę tylko po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerami

663 875 728 ( Ilona Maślanka)

603 817 195 (Aneta Maślanka)

Zapraszamy do nas!

Planowany czas rozpoczęcia działania: luty 2020.